XXVII Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim

27 stycznia, we Wrocławiu, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim Ergowiosła 2018. Do rywalizacji przystąpiło prawie 400 zawodników i zawodniczek z 33 klubów z całej Polski. Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie wystawiło siedmioro zawodników w czterech konkurencjach. Mimo nielicznej ekipy, włocławscy wioślarze uplasowali się w połowie stawki w klasyfikacji drużynowej i zajęli 16 miejsce.

Zawody na półmetku przygotowań do sezonu pokazały, że przygotowania idą w dobrym kierunku. Większość zawodniczek i zawodników poprawiła swoje rekordy życiowe. Miłym zaskoczeniem były występy debiutujących w starszych kategoriach wiekowych: Magdaleny Szprengiel w juniorkach i Fabiana Barańskiego w seniorach.

Fabian zakończył rywalizacje na 14. miejscu z bardzo dobrym czasem 06:05,0. W konkurencji juniorek Oliwia Muraska sklasyfikowana została na 22. miejscu a Magdalena Szprengiel ukończyła swój bieg na 2 pozycji - jednak ostatecznie sklasyfikowana została na 50 pozycji.

W konkurencji juniorów Grzegorz Ziółkowski uplasował się na 13 miejscu a Łukasz Źmudziński na 72.

W konkurencji seniorów oprócz Fabiana wystąpił Tomasz Budzyński sklasyfikowany na 43 miejscu. Natomiast w konkurencji masters dobrze zaprezentował się Kamil Szepczyński, który zajął 5 miejsce.