Ergowiosła w Bydgoszczy

W sobotę 17 marca, odbyły się Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy na ergometrze wioślarskim. W zawodach brały udział wszystkie kluby z naszego województwa. Dla wszystkich był to ostatni sprawdzian, przed nadchodzącym sezonem na wodzie. Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie w tych zawodach wystawiło dziewiętnastoosobową reprezentację. Pod nieobecność Fabiana Barańskiego, Tomasza Budzyńskiego i Magdaleny Szprengiel pozostali zawodnicy startowali ze zmiennym szczęściem.

Najlepiej z całej drużyny WTW zaprezentował się Piotr Śliwiński, który odniósł zdecydowane zwycięstwo w rywalizacji młodzików. Drugie miejsce wśród juniorek po bardzo emocjonującym finiszu, zajęła Oliwia Muraska, ulegając jedynie Paulinie Chrzanowskiej z LOTTO Bydgoszcz.

Trzeci, najniższy stopień podium stał się łupem Weroniki Klasińskiej w konkurencji młodziczek. Siostra Weroniki, Wiktoria Klasińska uplasowała się na bardzo wysokiej, piątej pozycji.

Pozostałe nasze młodziczki zajmowały następujące pozycje:

• Julia Gęsicka - 11 miejsce
  • Oliwia Mangutow - 18 miejsce

W konkurencji juniorek wagi lekkiej, Edyta Adamowska była 15, a Aleksandra Ziółkowska 19.

W juniorach młodszych bardzo dobrą formę zaprezentował Patryk Sadokierski, plasując się w pierwszej dziesiątce, na miejscu siódmym. Pozostali osiągali pozycje dalsze: Sieraczkiewicz Adam - 14, Sieraczkiewicz Maciej - 20, Niewiadomski Filip - 37, Kańczewski Piotr - 43.

W juniorkach młodszych Wiktoria Orlińska była 30, a Zuzanna Jędrzejewska 35.

W rywalizacji juniorów najwyższą, siódma pozycję zajął Grzegorz Ziółkowski. Łukasz Żmudziński był 18, a Bartosz Jarzembowski 32.