Magdalena Szprengiel wystartuje w reprezentacji Polski

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 maja 2018 r. na torze regatowym GOPŁO w Kruszwicy odbyły się Centralne  Regaty Kwalifikacyjne Juniorów. Bardzo dobrze podczas zawodów zaprezentowali się zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Nasza zawodniczka, Magdalena Szprengiel w sobotę startowała w jedynkach juniorek młodszych. Do rywalizacji w jedynkach juniorek, zgłosiło się 41 zawodniczek z całej Polski. Po wyścigach eliminacyjnych Magda zakwalifikowała się do finału A, w którym zajęła szóstą pozycję. Trzy zawodniczki z tego finału wraz z Magdaleną Szprengiel wystartowały w niedzielę w czwórce podwójnej, która odniosła zwycięstwo i uzyskała kwalifikację do międzynarodowych regat Olympic Hopes. Regaty te rozgrywane są od ponad 25 lat w formie meczu pomiędzy Polską, Słowacją, Czechami i Węgrami.

Świetnie zaprezentowali się w Kruszwicy włocławscy młodzicy. W jedynkach chłopców Piotr Śliwiński zdeklasował rywali odnosząc bezapelacyjne zwycięstwo.

Zdecydowane zwycięstwo w dwójkach dziewcząt odniosły także włocławianki, płynące w składzie: Weronika Klasińska, Julia Gęsicka. Druga nasza załoga w tej konkurencji, Karolina Erenc i Oliwia Mangutow przypłynęły na miejscu piątym w finale B.

Trzy nasze zawodniczki zakwalifikowały się do finału A w jedynkach dziewcząt. Wiktoria Klasińska zajęła trzecie miejsce, Julia Gęsicka czwarte a Weronika Klasińska szóste.

Wśród juniorów młodszych najlepiej zaprezentowali się w dwójkach podwójnych Maciej Sieraczkiewicz i Patryk Sadokierski, którzy w biegu finałowym uplasowali się na piątej pozycji. Druga nasza dwójka w składzie: Adam Sieraczkiewicz, Filip Niewiadomski zwyciężyła w finale C, co dało im 13 lokatę w zawodach.

W jedynkach juniorów młodszych najwyższą pozycję zajął Maciej Sieraczkiewicz, który w finale B minął linię mety na czwartej pozycji, co dało 10 miejsce w imprezie. Pozostali nasi zawodnicy plasowali się na miejscach:

• Adam Sieraczkiewicz - 26
  • Patryk Sadokierski  - 28
  • Filip Niewiadomski - 34
  • Piotr Kańczewski  - 42

W dwójkach podwójnych juniorek młodszych pierwsze miejsce w finale B (siódme w regatach) zajęły: Wiktoria Małkowska, Wiktoria Orlińska.

Wśród juniorów tuż poza podium na pozycji czwartej w finale A dwójek podwójnych przypłynęli Bartosz Jarzembowski i Łukasz Żmudziński.

Oliwia Muraska wśród juniorek w jedynkach zwyciężyła w finale B a Grzegorz Ziółkowski w jedynkach juniorów zwyciężył w finale C.