Srebrny medal OOM Magdaleny Szprengiel

W dniach 26-29 lipca 2018 roku, na torze regatowym Gopło w Kruszwicy odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w wioślarstwie. Olimpiada młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych), to najważniejsza impreza w ciągu roku dla juniorów młodszych w wieku 15-16 lat.

Bardzo dobrze podczas zawodów zaprezentowała się w konkurencji jedynek nasza zawodniczka - Magdalena Szprengiel, która zdobyła srebrny medal. Podopieczna trenera Wojciecha Reteckiego należała do faworytek w tej konkurencji i nie zawiodła pokładanych w niej oczekiwań. W wyścigu finałowym uległa jedynie Sandrze Kowalak z AZS AWF Gorzów Wlkp.

Wśród pozostałych 20 skiffistek startowały jeszcze dwie włocławianki: Wiktoria Orlińska i Wiktoria Małkowska. Obie zawodniczki ukończyły rywalizację w finale C. Na trzeciej pozycji w tym finale przypłynęła W. Orlińska, na szóstej natomiast W. Małkowska.

Obie te zawodniczki reprezentowały klub także w konkurencji dwójek podwójnych, plasując się ostatecznie na piątej pozycji w finale B.

Do finału A kruszwickich zawodów, udało się zakwalifikować czwórce podwójnej juniorów młodszych, która wiosłowała w składzie: Patryk Sadokierski, Adam Sieraczkiewicz, Maciej Sieraczkiewicz, Filip Niewiadomski. Nasi zawodnicy niestety nie odegrali w tym finale znaczącej roli, mijając linię mety na szóstej pozycji.

Juniorzy młodsi startem na OOM zakończyli swoje występy w tym sezonie. Jednak już od soboty, 4 sierpnia, rozpoczynają swoje mistrzostwa w Poznaniu młodzicy i młodzieżowcy.