Cztery medale Mistrzostw Polski w Poznaniu

Na torze regatowym Malta w Poznaniu, w dniach 5-6 sierpnia 2018 r. odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików. Poznańska impreza po Mistrzostwach Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, była ostatnią rangi Mistrzostw Polski w tym sezonie.

Bardzo dobrze na tej imprezie spisali się zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Fabian Barański po zdobyciu w zeszłą niedzielę brązowego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Świata wystartował w konkurencji jedynek młodzieżowców. Zawodnik WTW Włocławek był na tych zawodach klasą sam dla siebie, zwyciężając drugiego na mecie Macieja Madaja z LOTTO Bydgostia o ponad 10 sekund. Czas 6:55,5 to rekord życiowy włocławianina, poprawiony aż o 8 sekund.

Świetnie startował drugi nasz skiffista w rywalizacji młodzików, Piotr Śliwiński. Nasz zawodnik stoczył pasjonującą walkę o złoty medal z Jackiem Bagińskim z MOS Ełk. Na mecie uległ wioślarzowi z Ełku niespełna 2 sekundy. Piotr Śliwiński zdobywając srebrny medal w skiffie młodzików powtórzył wyczyn Janusza Achrema z 1972 r., Marka Szarejko z 1996 r. i Jakuba Sykuły z 2003 roku.

Również srebrny medal zdobyły siostry Weronika i Wiktoria Klasińskie w konkurencji dwójek podwójnych młodziczek. Tutaj nasze zawodniczki musiały uznać wyższość jedynie duetu z Posnanii Poznań. Druga nasza dwójka, Oliwia Mangutow i Karolina Erenc zajęły drugie miejsce w finale B, co dało im ostatecznie ósmą pozycję w tych mistrzostwach.

Sukcesem zakończył się także finał jedynek młodziczek, w którym nasza Julia Gęsicka finiszowała na trzeciej pozycji, powtarzając tym samym zeszłoroczny sukces Magdaleny Szprengiel.

Ogółem z Mistrzostw Polski wracamy z jednym złotym, dwoma srebrnymi i jednym brązowym medalem. Zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego w tym sezonie na imprezach rangi Mistrzostw Polski zdobyli jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe medale. Trenerom i zawodnikom naszego klubu serdecznie gratulujemy.

Start naszych zawodników współfinansowany został ze środków Gminy Miasta Włocławek oraz Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.