Srebrny medal halowych Mistrzostw Polski Oliwii Muraskiej

W sobotę, 26 stycznia 2019 roku, halowymi Mistrzostwami Polski w Tarnobrzegu wioślarze rozpoczęli tegoroczną rywalizację. Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie do tych zawodów wystawiło dwóch zawodników: Fabiana Barańskiego i Oliwię Muraską.

 

Oboje zawodnicy przed imprezą uczestniczyli w ciężkich zgrupowaniach kondycyjnych w górach i występ w Tarnobrzegu potraktowany był niejako z "biegu".

Występ włocławian był jednak bardzo udany.

 

Fabian Barański wystartował w rywalizacji seniorów zajmując trzynastą pozycję, uzyskując jednocześnie bardzo wartościowy wynik 6:01,5 co jest nowym rekordem życiowym. Do granicy 6 minut brakuje już tylko 1,5 sekundy. Bardzo ważne, że nasz zawodnik w grupie zawodników rywalizujących o miejsce w reprezentacji wśród wioseł krótkich był siódmy. W rankingu młodzieżowców był najlepszy.

Po tych zawodach Fabian Barański formę będzie szlifował na trzytygodniowym zgrupowaniu we włoskim Livigno.

 

Również świetną dyspozycję zaprezentowała Oliwia Muraska, która w rywalizacji juniorek zdobyła srebrny medal z bardzo wartościowym wynikiem 7:15,5. Tutaj co prawda zabrakło 1 sekundy do rekordu życiowego ale wyścig musiał być rozgrywany taktycznie, co miało wpływ na ostateczny rezultat.

O skali wyniku uzyskanego przez Oliwię Muraską świadczy to, że Mistrzostwa Polski na ergometrach rozgrywane są od 1990 roku i jest to dopiero piąty medal juniorki w historii WTW Włocławek. W tym miejscu przypomnijmy dotychczasowe osiągnięcia medalowe juniorek w Halowych Mistrzostwach Polski:

Rok 2003:

Medal srebrny - Magdalena Madziewicz 7:17,0

Medal brązowy - Anna Specjalska 7:19,4

Rok 2004:

Medal brązowy - Katarzyna Wołna 7:19,0

Rok 2005:

Medal srebrny - Katarzyna Wołna 7:06,2

 

Wszystkie dotychczasowe nasze medalistki zdobywały medale Mistrzostw Świata Juniorów, czego również serdecznie życzymy Oliwii Muraskiej.

 

 

Dodatkowe informacje