Dwa medale WTW podczas Mistrzostw Bydgoszczy

W sobotę, 16 marca 2019 roku w Bydgoszczy, odbyły się Mistrzostwa Miasta na ergometrach wioślarskich. Były to zawody, kończące okres przygotowawczy do sezonu 2019 r. Spośród 360 startujących zawodników z 12 klubów, w imprezie udział wzięło 16 włocławian. Nie startował Fabian Barański, przebywający na zgrupowaniu w Portugalii. Osłabieniem dla Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego były także choroby Magdaleny Szprengiel i Piotra Śliwińskiego, zawodników stanowiących silny punkt zespołu.

W kategorii juniorek 17-18 lat po raz kolejny świetnie spisała się Oliwia Muraska. Wyścig finałowy to popis dwóch zawodniczek: Oliwii Muraskiej i Barbary Jęchorek z SMS Wałcz, która przyjechała do Bydgoszczy zrewanżować się za niedawne Mistrzostwa Polski. Przypomnijmy, że Oliwia Muraska w Tarnobrzegu zdobyła srebrny medal a Barbara Jęchorek brązowy.

Obie zawodniczki rozpoczęły bardzo ostrożnie wiosłując do półmetka obok siebie. Dopiero od tysiąca metrów zaczął się wyścig na "przełamanie przeciwniczki”. Oliwia wyrobiła sobie nieznaczną przewagę, by na ostatnich pięciuset metrach odskoczyć i uzyskać pewne zwycięstwo. Wynik 7:10,9 jest bardzo wartościowym osiągnięciem. Drugim w historii klubu.

Druga nasza reprezentantka, Joanna Reclaf, debiutując w tej grupie wiekowej, spisała się bardzo dobrze i z czasem 7:41,3 zajęła 11 pozycję, pozostawiając za sobą wiele doświadczonych zawodniczek.

Drugi medal na tych zawodach stał się łupem Macieja Sieraczkiewicza, który zakończył zawody na trzeciej pozycji, poprawiając znacznie rekord życiowy. Patryk Sadokierski w tej samej grupie finiszował na  bardzo dobrej, szóstej pozycji.

Grzegorz Ziółkowski wśród młodzieżowców zajął czwartą pozycję uzyskując ten sam czas co rywal z AZS Toruń, Karol Krause.

Największą liczbę zawodniczek wystawiliśmy w konkurencji juniorek młodszych. Wszystkie dziewczęta wykazały się bardzo dojrzałą jazdą i skutecznym finiszem, realizując wcześniejsze założenia taktyczne. Jako, że był to ich debiut w tej grupie wiekowej, nie liczyliśmy na wysokie pozycje w tych zawodach, tylko na rekordy życiowe, co zostało zdecydowanie zrealizowane. Najlepszą pozycję uzyskała Wiktoria Zając, jako jedyna z naszych zawodniczek uporała się z barierą ośmiu minut, uzyskując czas 7:57,1 co dało ostatecznie bardzo dobrą 11 pozycję. Wiktoria Klasińska uplasowała się na 18 pozycji, Weronika Klasińska była 20, Julia Gęsicka 21 a Oliwia Mangutow 23.

W kategorii juniorek wagi lekkiej wystawiliśmy trzy zawodniczki. Edyta Adamowska finiszowała na siódmej pozycji a Wiktoria Orlińska na dziesiątej. Wiktoria Małkowska natomiast była 14.

Wśród juniorów dobry rezultat uzyskał Łukasz Żmudziński, kończąc imprezę na szóstej pozycji a Adam Sieraczkiewicz zajął 24 miejsce.

Ostatnim naszym zawodnikiem startującym w Bydgoszczy był Filip Niewiadomski, który wśród juniorów wagi lekkiej uplasował się na 23 pozycji.

Zawody w Bydgoszczy były ostatnim sprawdzianem dla Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, które w tym tygodniu wznawia treningi na Wiśle.