Magdalena Szprengiel i Julia Gęsicka startowały w Velence

Zawodniczki WTW Włocławek, Magdalena Szprengiel i Julia Gęsicka broniły barw narodowych w zawodach Olympic Hopes, które rozegrane zostały w węgierskim Velence. Regaty odbyły się w dniu 7 czerwca 2019 roku.

Reprezentacja Polski na regaty Nadziei Olimpijskich

W zawodach tych obok reprezentacji Polski udział wzięli: Węgry, Czechy, Słowacja, Austria i Serbia. Zawody Nadziei Olimpijskich to coroczna impreza. Dotyczy rywalizacji zawodników w wieku 15-16 lat.

Nasze zawodniczki startowały w konkurencji dwójki podwójnej. Piąte miejsce, na którym uplasowały się włocławianki jest pewnym niedosytem. Trzeba jednak w tym miejscu zaznaczyć, że odnowiona kontuzja Magdaleny Szprengiel nie pozwoliła niestety włocławiankom nawiązać równorzędnej walki z przeciwniczkami. Jeszcze do dystansu 1500 metrów sytuacja wyglądała pozytywnie. Nasza dwójka płynęła w stawce rywalek, walcząc o trzecią pozycję. Jednak na ostatnich pięciuset metrach walczyliśmy już tylko o dopłynięcie do mety a nie o czołowe miejsce w tym wyścigu. Zwyciężyły Czeszki przed Węgrami A i Węgrami B. Na czwartym miejscu finiszowały Austriaczki, przed Polkami i Słowaczkami.

Julia Gęsicka wystartowała także jako sterniczka w konkurencji ósemek. Polska osada zdobyła brązowy medal.