Czwórka podwójna wygrywa w Kruszwicy

W sobotę i niedzielę, 29 i 30 maja 2021 roku, na torze regatowym w Kruszwicy, odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Juniorów. Zawody były nadspodziewanie licznie obsadzone. Niestety w niedzielnych finałach wyniki wypaczał bardzo silny boczny wiatr, który wspierał tory zewnętrzne.

Zdecydowanie najlepiej z naszych osad wypadła czwórka podwójna, płynąca w składzie: Maciej Sieraczkiewicz, Piotr Śliwiński, Patryk Sadokierski, Filip Niewiadomski. Ubiegłoroczni Mistrzowie Polski nie dali szans rywalom, odnosząc zdecydowane zwycięstwo. Druga na mecie, bardzo silna osada Posnani, uległa włocławianom aż 9 sekund.

Na pozycji trzeciej w tej imprezie uplasowała się dwójka podwójna juniorek w zestawieniu: Julia Gęsicka, Magdalena Szprengiel. Druga nasza osada w tej konkurencji, Wiktoria i Weronika Klasińskie zwyciężyła w finale B, co dało jej siódme miejsce.

Poza podium, na czwartej pozycji linię mety minęła czwórka podwójna juniorek, która zestawiona była z dwóch dwójek podwójnych.

W jedynkach juniorek niezły występ zanotowała Wiktoria Zając, która w finale B zajęła czwarte miejsce. Ostatecznie dziesiąte miejsce jest najlepszym osiągnięciem włocławianki do tej pory. Druga reprezentantka WTW Włocławek w tej konkurencji, Wiktoria Małkowska, w finale D walczyła bardzo ambitnie do samego końca, zajmując piątą pozycję, co dało ostatecznie 23 miejsce na 34 startujące zawodniczki.

W jedynkach juniorek młodszych zadebiutowała Julia Garbarczyk, która w finale E zajęła drugą pozycję.