Regaty długodystansowe w Kruszwicy

We czwartek 14 kwietnia, na torze regatowym Gopło w Kruszwicy odbyły się Wiosenne Regaty Długodystansowe. Zawody odbywały się na dystansie 8 kilometrów. Był to pierwszy sprawdzian wioślarzy na wodzie w tym roku. Dla seniorów był to przegląd formy zawodników kandydujących do reprezentacji narodowej.

Fabian Barański

W rywalizacji jedynek mężczyzn bardzo dobrze zaprezentował się Fabian Barański, który ostatecznie uplasował się na czwartej pozycji z czasem 30 min. i 21 sek. Zwycięzcą został Mirosław Ziętarski z AZS Toruń 29:41, przed Piotrem Płomińskim z WTW Warszawa 29:54 i Dominikiem Czają 30:00. Drugi nasz reprezentant w tej konkurencji, Patryk Sadokierski uzyskał czas 34:13, co ostatecznie dało mu 22 pozycję.

Również dobrą formą wykazał się Piotr Śliwiński, który z wynikiem 32:41 zajął drugą pozycję wśród jedynek juniorów, przegrywając jedynie z Dominikiem Syposzem (32:21) z Pegaza Wrocław.

Julia Gęsicka ostatecznie znalazła się tuż za podium. Czas 37:20 dał jej czwartą pozycję w konkurencji jedynek juniorek. Zwyciężyła Amelia Pawłowska z AZS Toruń 36:38, przed Emilią Szczęch (36:39) i Barbarą Stępień (37:09) obie z AZS Kraków. Druga nasza reprezentantka w tej konkurencji, Julia Garbarczyk zajęła 16 miejsce.

W dwójkach bez sterniczki juniorek, Wiktoria Zając płynąca razem z Sandrą Bryk z Zawiszy Bydgoszcz zajęły piatą pozycję a siostry Weronika i Wiktoria Klasińskie były siódme.

Ostatni nasz reprezentant na tych zawodach, Filip Niewiadomski w rywalizacji jedynek mężczyzn wagi lekkiej zajął 11 pozycję.