Fabian Barański wygrywa w Lucernie

W finale Pucharu Świata w Lucernie, który odbył się w dniach 8-10 lipca, polska czwórka podwójna z Fabianem Barańskim z WTW Włocławek, odniosła bezapelacyjne zwycięstwo. Już od początku regat Polacy, płynący w składzie: Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja nadawali ton zawodom. Zarówno w wyścigu eliminacyjnym, jak i w półfinale odnieśli zdecydowane zwycięstwo.

 

Zwycięska czwórka podwójna z prezesem PZTW, Adamem Korolem. 

 

W wyścigu finałowym nasi reprezentanci nie dali najmniejszych szans rywalom. Polska czwórka wyprzedziła drugą na mecie, reprezentację Włoch i trzecią Rumunię o ponad 2 sekundy. Czwarta, Ukraina miała stratę do Polaków już ponad pięć sekund. Na piątej pozycji finiszowali Francuzi, którzy wyprzedzili Chińczyków.

Regatami w Lucernie zakończył się tegoroczny cykl zawodów o Puchar Świata, który potwierdził po raz kolejny to, że Fabian Barański jest zawodnikiem najwyższej światowej klasy. Włocławianin z każdych zawodów pucharowych przywoził medal. Wcześniej, dwukrotnie zdobył srebrny medal wraz z Mirosławem Ziętarskim w konkurencji dwójek podwójnych.

Doskonały występ w Lucernie naszej czwórki daje wiele do myślenia. Jaką decyzję podjąć na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata? Czy popłynąć na czwórce, która zwyciężyła, czy postawić na dwójkę, która dwukrotnie uplasowała się na drugiej pozycji? Czasu na decyzję pozostało niewiele. Teraz reprezentacja udaje się na dwutygodniowe zgrupowanie akumulacyjne w górach i tam właśnie zostaną podjęte decyzje dotyczące najważniejszych imprez w tym sezonie. Na pewno Fabian Barański zapewnił sobie to, że będzie podstawowym zawodnikiem w procesie budowy optymalnego składu na Mistrzostwa Świata i Europy.

 

Zdjęcia z regat (J. Kowacic):

 

Dodatkowe informacje