Trzy medale Mistrzostw Polski Juniorów

Trzy medale, złoty, srebrny i brązowy, wywalczyli zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, podczas Mistrzostw Polski Juniorów, rozegranych na torze regatowym, na jeziorze Gopło w Kruszwicy.

 

Tegoroczne zawody rangi mistrzowskiej odbywały się w dniach 15-17 lipca. Po raz pierwszy dopuszczono do rywalizacji Reprezentację Polski, która już za tydzień rozpocznie zmagania we Włoszech na torze regatowym w Varese, podczas Mistrzostw Świata.

Zawodnik WTW Włocławek, Piotr Śliwiński, płynący z Danielem Gałęzą z Drakkaru Gdańsk w konkurencji dwójek podwójnych nie dał najmniejszych szans rywalom, zdobywając złoty medal.

Świetnie spisały się także inne osady WTW Włocławek. 

 

W dwójkach podwójnych juniorek Julia Gęsicka i Wiktoria Zając błysnęły doskonałą formą i zdobyły tytuł wicemistrzyń Polski. Srebrny medal wywalczony przez nasze zawodniczki to przysłowiowa droga przez mękę.  W wyścigu eliminacyjnym przy bardzo silnym bocznym wietrze na szóstym, zewnętrznym torze Julia Gęsicka i Wiktoria Zając nie były w stanie nawiązać walki o premiowane awansem do finału pierwsze miejsce. Nasze zawodniczki ukończyły przedbieg na trzeciej pozycji, za AZS Kraków i AZS Toruń. W wyścigu repasażowym włocławianki zajęły drugą premiowaną awansem do finału pozycję, za dwójką AZS Gdańsk. Finał dwójek podwójnych, to popis zawodniczek WTW Włocławek, które ponownie wiosłując na szóstym torze przy bocznym wietrze stoczyły wyrównaną walkę o złoty medal z AZS Kraków. 

Kolejny medal dla WTW Włocławek zdobyły siostry Wiktoria i Weronika Klasińskie. W finale dwójek bez sterniczki popłynęły bardzo pewnie po brązowy medal.

Także w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej, siostry Klasińskie były bardzo blisko medalu. Finiszowały tuż za podium, zajmując wysoką czwartą pozycję.

 

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim naszym medalistom. 

 

 Zdjęcia z Mistrzostw Polski:

     

Dodatkowe informacje