Piotr Śliwiński 10. na Mistrzostwach Świata Juniorów

W niedzielę 31 lipca, na torze regatowym w Varese (Włochy), zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w wioślarstwie. Impreza nie była w pełni udana dla zawodnika WTW Włocławek, Piotra Śliwińskiego.

 

Włocławianin wraz z Danielem Gałęzą w konkurencji dwójek podwójnych na pewno należeli do jednych z kandydatów do finału zawodów, spośród 27 zespołów z całego świata.

We wtorkowych wyścigach eliminacyjnych Polacy zademonstrowali się bardzo pozytywnie. W swoim wyścigu zajęli drugą pozycję. Przegrali tylko z Mistrzami Europy - Turkami, pokonując na finiszu bardzo silnych Irlandczyków oraz reprezentantów Litwy i Meksyku. Wywalczyli bezpośrednią kwalifikację do ćwierćfinałów. Polacy uzyskali trzeci czas spośród wszystkich, pięciu wyścigów eliminacyjnych, potwierdzając swoje wysokie aspiracje.

W ćwierćfinale Piotr Śliwiński i Daniel Gałęza zajmując drugą pozycję uzyskali awans do półfinału imprezy. Jednak porażka z Kanadyjczykami była niepokojąca. Za Kanadą i Polską finiszowały reprezentacje, Serbii, Rumunii, Cypru i Danii.

Wyścig półfinałowy od samego początku nie układał się po myśli naszej dwójki. Na pierwszych pięciuset metrach Polacy mięli już kilka sekund straty do rywali, której już niestety w dalszej części dystansu nie udało się odrobić.

W finale B nasi zawodnicy finiszowali na czwartej pozycji, za Ukrainą, Francją i Serbią, wyprzedzając Kanadę i Stany Zjednoczone.

Oczywiście dziesiąte miejsce nie jest jakimś dramatem dla Piotra Śliwińskiego i Daniela Gałęzy. Zabrakło naszym zawodnikom w wyścigu półfinałowym świeżości aby postawić „kropkę nad i w tym sezonie, który i tak był bardzo udany. Brązowy medal, wywalczony na Mistrzostwach Europy, czy trzecie miejsce w bardzo silnych regatach w Monachium to są bardzo znaczące sukcesy.

Teraz należy z Mistrzostw Świata wyciągnąć wnioski i rozpocząć przygotowania do kolejnych ważnych imprez.

 

Piotr Śliwiński i Daniel Gałęza, 10. osada Mistrzostw Świata Juniorów

Dodatkowe informacje