Cztery medale WTW podczas Mistrzostw Miasta Bydgoszczy

W sobotę, 29 lutego 2020 roku w Bydgoszczy, odbyły się Mistrzostwa Miasta na ergometrach wioślarskich. Były to zawody, kończące okres przygotowawczy do sezonu 2020 r. W imprezie udział wzięło ponad 300 startujących z 13 klubów, w tym 15 włocławian. Osłabieniem dla Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego był brak kontuzjowanych zawodników Macieja Sieraczkiewicza i Patryka Sadokierskiego, stanowiących silny punkt zespołu.

Zawody rozpoczęliśmy startami najmłodszych entuzjastów wioślarstwa. Udany debiut w kategorii młodzików zaliczyli Daniel Kobielski (miejsce 21, czas 06:28,5) i Dominik Ściubidło (miejsce 22, czas 06:33,5), uzyskane wyniki świadczą o dużym potencjale zawodników, którzy są na samym początku swojej sportowej kariery. W tym samym biegu brał udział Wojciech Śliwiński, który z powodu odniesionej na początku wyścigu kontuzji nie był w stanie ukończyć rywalizacji.

Pierwszy, srebrny medal dla WTW wywalczyła Oliwia Muraska w kategorii młodzieżowej. Oliwia poprawiła swój rekord życiowy z grudnia ubiegłego roku i uzyskała czas 07:08,1 ulegając jedynie reprezentantce kadry narodowej Katarzynie Boruch. Wśród młodzieżowców Włocławek reprezentował Łukasz Żmudziński. Niestety infekcja zdrowotna uniemożliwiła naszemu zawodnikowi poprawę swojego rekordu życiowego, w wyniku czego czas 06:26,4 dał Łukaszowi 12 miejsce.

W kategorii juniorek młodszych 9 lokatę uzyskała Julia Gęsicka, która poprawiła swój rekord życiowy i uzyskała czas 07:58,5. Drugą zawodniczką w tym biegu była Wiktoria Zając. Start Wiktorii należał do bardzo emocjonujących i dramatycznych. Pomimo wielu kryzysów zawodniczka wywalczyła z czasem 07:39,7 brązowy medal tych zawodów.

Najlepszym juniorem młodszym zawodów został Piotr Śliwiński, który wygrał rywalizację z czasem 06:37,8. Przez zdecydowaną większość wyścigu o zwycięstwo walczyło czterech zawodników, jednak fenomenalny finish zadecydował o zwycięstwie reprezentanta WTW. Start ten udowodnił, że Piotr należy do czołówki krajowej w tej kategorii wiekowej i będzie walczył o najwyższe tytuły.

Największą liczbą zawodników WTW cieszył się bieg juniorek wagi lekkiej, gdzie startowały cztery nasze zawodniczki. Najlepszy rezultat 07:52,4 i brązowy medal padł łupem Wiktorii Klasińskiej, zaraz za nią na czwartej pozycji wpłynęła jej siostra Weronika Klasińska uzyskując czas 07:54,0. Na pozycji 8 z czasem 08:07,7 uplasowała się Wiktoria Orlińska, a na 12 pozycji z czasem 08:17,0 Wiktoria Małkowska.

W kategorii juniorów wagi lekkiej swoją dobrą formę potwierdził Filip Niewiadomski, który znacznie poprawił swój rekord i z czasem 06:58,2 zajął najgorsze dla sportowca czwarte miejsce. Do pozycji medalowej zabrakło 3 sekund.

Wśród juniorek dyspozycja dnia nie pozwoliła Joannie Reclaf na poprawę swojego rekordu życiowego i niestety z czasem 07:36,1 uzyskała 12 lokatę. Niestety start ten był rozczarowaniem, gdyż Joanna była przymierzana do pozycji medalowej tych zawodów.

Zawody dla naszego klubu zakończył Adam Sieraczkiewicz, który w rywalizacji juniorów również nie zanotował poprawy względem ostatniego swojego startu i z czasem 06:42,1 zajął 11 miejsce.

Zawody były ostatnim sprawdzianem przed rozpoczęciem rywalizacji na wodzie. Wyniki w zdecydowanej większości cieszą szkoleniowców naszego klubu i są zwiastunem sukcesów w zbliżającym się sezonie 2020 r.