Julia Gęsicka startowała w Mistrzostwach Świata Juniorów

Zawodniczka WTW Włocławek, Julia Gęsicka startowała w Mistrzostwach Świata Juniorów . Impreza odbywała się w Bułgarii na torze regatowym w Plovdiv, w dniach 11-15 sierpnia.

Nasza zawodniczka reprezentowała Polskę w konkurencji czwórek podwójnych juniorek. Obok Julii Gęsickiej w składzie czwórki znalazły się: Julia Sulik (SMS Wałcz), Gabriela Stefaniak (Posnania Poznań) i Zofia Krukowska (AZS Poznań). Polską czwórkę podwójną złożono z czterech najlepszych skiffistek w kraju. Po cichu liczyliśmy na miejsce polskiej załogi w finale imprezy.

Wyścig eliminacyjny pokazał, że o miejsce w finale będzie bardzo trudno. Nasze reprezentantki w tym wyścigu zajęły czwartą pozycję za Niemkami, Kanadyjkami i Czeszkami, wyprzedzając Rosjanki i Węgierki.

Wyścig repasażowy, w którym do finału kwalifikowały się pierwsze dwie reprezentacje zupełnie Polkom nie wyszedł. Nasza czwórka podwójna zaryzykowała i rozpoczęła wyścig bardzo mocno. Jednak w drugiej części dystansu zabrakło sił na skuteczną walkę o premiowana awansem pozycję. Ostatecznie zwyciężyły Rumunki z czasem 6:56 przed USA 7:00, Kanadą 7:02, Węgrami 7:03 i Polską 7:06.

W finale B Mistrzostw Świata Julia Gęsicka z koleżankami uplasowała się na trzeciej pozycji, zajmując ostatecznie dziewiątą pozycję w tych zawodach. Zwyciężyły Czeszki, przed Węgierkami i Polkami. Dziewiąta pozycja na Mistrzostwach Świata Juniorów to w zasadzie wszystko na co aktualnie było stać polską osadę. Występ należy podsumować pozytywnie ze względu na to, że aż trzy zawodniczki to juniorki siedemnastoletnie, nie mające żadnego doświadczenia międzynarodowego. Załoga została złożona miesiąc przed główną imprezą. Poza Julią Sulik, pozostałe będą stanowić człon przyszłorocznej reprezentacji juniorów. Mamy nadzieję, że doświadczenie nabyte na tej najważniejszej  tegorocznej imprezie juniorów na świecie zaowocuje w następnym sezonie.