Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy na ergometrze

W sobotę 5 marca, w Bydgoszczy odbyły Mistrzostwa Miasta na ergometrach wioślarskich. W imprezie brały udział wszystkie kluby wioślarskie z województwa Kujawsko-Pomorskiego. W zawodach tych WTW Włocławek wystawiło 15 zawodników.

Najlepiej spisały się siostry Weronika i Wiktoria Klasińskie, które w finale juniorek wagi lekkiej stoczyły bardzo wyrównaną walkę z rywalkami. Ostatecznie na drugim miejscu podium uplasowała się Weronika, natomiast Wiktoria była czwarta, minimalnie przegrywając trzecią pozycję.

W rywalizacji młodzieżowej w wadze lekkiej, trzecie miejsce zajęła Wiktoria Małkowska .

Na piątej pozycji w kategorii juniorek młodszych zawody ukończyła Julia Garbarczyk. Druga nasza reprezentantka w tej konkurencji, Lena Mrówczyńska finiszowała na jedenastej pozycji. Zważywszy, że w tej konkurencji zgłoszono 44 zawodniczki, wynik włocławianek należy uznać za sukces.

Także występ juniorów młodszych należy ocenić pozytywnie. Tutaj do rywalizacji zgłoszono 53 zawodników. Najlepiej wypadł Bartosz Wichrowski, który uplasował się na siódmej pozycji. Błażej Barański był 13 a Daniel Kobielski 18.

W zawodach w Bydgoszczy debiutowało dwóch młodzików. Obaj znaleźli się w środku stawki. Borys Biernacki był 14 a Kasper Rypiński 18.

Piotr Śliwiński w konkurencji juniorów zajął ósmą pozycję.

W biegu seniorów Patryk Sadokierski był 12 a Maciej Sieraczkiewicz 15.

W seniorach wagi lekkiej Filip Niewiadomski uplasował się na trzynastej pozycji, zaś Magdalena Szprengiel wśród seniorek była szesnasta.