Ergowiosła w Toruniu

W sobotę 4 marca, w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Miasta Torunia na ergometrach wioślarskich. W imprezie uczestniczyło 12 klubów z naszego regionu. Bardzo dobrzy spisali się nasi reprezentacji, którzy w klasyfikacji klubowej zajęli trzecie miejsce, za AZS Toruń i LOTTO Bydgostia.

W rywalizacji kobiet wagi lekkiej na pierwszych dwóch miejscach uplasowały się Weronika i Wiktoria Klasińskie.

Świetnie zaprezentowali się nasi młodzicy, którzy stoczyli pomiędzy sobą walkę o srebrny i brązowy medal. Ostatecznie drugą pozycję zajął Marcel Wieczorek a trzecią Alan Świątkowski. Tuż za podium, na czwartej pozycji finiszował Kasper Rypiński. Na 19 miejscu uplasował się Mikołaj Kosmalski a na 28 Szymon Nowakowski.

Bardzo udanie wystartował w Toruniu Bartosz Wichrowski w konkurencji juniorów młodszych zajmując trzecią pozycję. W tej samej kategorii Pavlo Klymenko był 9, a Borys Biernacki 32.

Wśród juniorów, Wojciech Śliwiński ukończył zawody na 18 miejscu a wśród juniorów wagi lekkiej bardzo wysoko, na piątej pozycji finiszował Serhii Mykhalchenko.

Zawody w Toruniu kończyły etap przygotowawczy do sezonu. Czekamy na zmianę pogody aby rozpocząć treningi na Wiśle.