Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy na ergometrze

W niedzielę, 10.03.2024 r. w hali sportowej ŁUCZNICZKA, odbyły się Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy na ergometrach wioślarskich. Jak co roku, było to podsumowanie formy po okresie przygotowawczym, przed rozpoczęciem sezonu wioślarskiego.

To podsumowanie wypadło dla zawodników WTW Włocławek bardzo korzystnie. W zawodach wzięli udział wszyscy najważniejsi zawodnicy, którzy w tym sezonie kształtować będą siłę naszego klubu.

Nie wystartował tylko Fabian Barański, który jest już na trzecim zgrupowaniu kadry narodowej w tym roku. Tym razem buduje formę w Portugalii przed najważniejszym dla niego sezonem olimpijskim.

W Bydgoszczy odnieśliśmy kilka zwycięstw.

W konkurencji młodzików, na dystansie 1500 m, naszych dwóch reprezentantów stoczyło emocjonującą walkę o zwycięstwo. Ostatecznie na finiszu lepszy okazał się Marcel Wieczorek (5:15,5) przed Alanem Świątkowskim (5:16,2). Pozostałe pozycje naszych zawodników to: 14 m-ce Adam Szprengiel, 22 m-ce Wojciech Borkowski, 30 m-ce Bartosz Grzywiński.

W rywalizacji młodziczek na 11 pozycji uplasowała się Emilia Stankiewicz a na 37 pozycji Amelia Jurkiewicz.

W konkurencji młodziczek B na dystansie 500 m, Julia Rypińska była 7, zaś w konkurencji młodzików B, Tomasz Klusiński był 8.

Wśród juniorek młodszych ponownie znakomicie zaprezentowała się Natalia Chodulska, która ze świetnym wynikiem 7:28,9 na dystansie 2000 m, zajęła drugą pozycję. Bardzo dobrze wiosłowała druga nasza zawodniczka, Ada Podkomorzy, która minęła linię mety na wysokiej, 12 pozycji.

W juniorach młodszych Borys Biernacki zajął 27 pozycję, zaś Kasper Rypiński 40 m-ce.

Kolejne zwycięstwo odnieśliśmy w konkurencji juniorów. Błażej Barański ze świetnym czasem 6:24,7 wygrał zawody. Bardzo dobrze zaprezentował się Wojciech Śliwiński, finiszując na 7 pozycji.

W juniorkach Julia Garbarczyk była 10.

Znakomicie wystartowała Wiktoria Zając. Wśród seniorek nie dała szans rywalkom i z nowym rekordem życiowym 7:13,0 zdobyła złoty medal.

W seniorkach wagi lekkiej Wiktoria Klasińska finiszowała na 5 pozycji a Weronika Klasińska na 8.

W juniorkach wagi lekkiej Aleksandra Markowska zakończyła regaty na 18 pozycji.

Wśród seniorów wagi lekkiej Serhii Mykhalchenko zajął 8 miejsce.

Kolejne zwycięstwo stało się łupem sztafety mieszanej dziewcząt i chłopców na dystansie 500 m. W składzie sztafety startowali: Alan Świątkowski, Marcel Wieczorek, Emilia Wieczorek, Laura Mikołajczyk.

Druga sztafeta w składzie: Bartosz Grzywiński, Adam Szprengiel, Amelia Jurkiewicz, Olga Stanek zajęła 12 pozycję.

Wśród mastersów na siódmym miejscu uplasował się nasz weteran, Kamil Szepczyński.